![]() |
Wandelen in Zuid-Frankrijk |
|---|
Albi - Millau wandelen door de Tarn vallei.Vallée du Tarn en Gorges des Raspes du Tarn
In deze wandeltocht door
de vallei van de Tarn
wandel je in rustige ongerepte natuur. In Albi, waar je begint,
kun je genieten van de gezelligheid en het cultureel erfgoed
van een mooie stad. Deze Albigenzer stad waar de Catharen ooit
waren, heeft behalve de oude binnenstad ook een zeer fraaie
kathedraal en een boeiend museum van Toulouse Lautrec. De lengte van de dagetappes kan naar wens worden aangepast d.m.v. transfers
Albi is bekend vanwege zijn bijzondere kathedraal, met prachtige
gedetailleerde wandschilderingen over het hiernamaals zoals
men zich dat eeuwen geleden voorstelde. Ook de Katharen hebben
hier hun stempel achtergelaten. Voor een Katharentocht is Albi
echter geen prima startplaats
. In Albi kan het in juli en augustus erg heet zijn, daarbuiten is er een mediterraan klimaat.
Maar slechts 20km verderop, in de Tarnvallei, zijn de temperaturen ook in juli en augustus aangenaam warm en valt de hitte mee. Je wandelt in deze vriendelijke vallei, die de bijnaam Vallée de l’Amitiée draagt, stroomopwaarts van een hoogte van 150m in Albi tot 250m in Plaisance in een laag middelgebergte met aan beide zijden plateaus tot een hoogte van 700m. Op de hogere stukken geniet je van de vergezichten van een coulissen landschap. De rivier de Tarn meandert voortdurend met bij Ambialet het bekende "schiereiland" waar je ook een mooie kloosterkerk kunt bezoeken. Aan beide zijden heeft de vallei diep in de plateaus dringende aftakkingen, die het gebied een bergachtige karakter geven. Je kunt dit vooral zien bij de zijrivieren van de Rance, de Alrance en de Muse, bij respectievelijk Villeneuve-sur-Tarn, Plaisance, Brousse-le-Château, Montjaux en Castelnau Pégayrols.
De wandeling gaat verder stroomopwaarts langs de Dourdou naar Janolles en St.Affrique en vandaar terug naar de vallei van de Tarn en van de Muse. Na St.Affrique ga je omhoog naar 1000m op de Lévézou en naar Castelnau-Pégayrols en de mooie vallei van de Muse. Vanaf hier heb je de mooiste vergezichten op het slanke Viaduc de Millau, dat in alle opzichten een aanwinst is voor de vallei die hier de poort is naar de Causses en de Gorges De terugreis naar Albi is niet inbegrepen. Er is een bus verbinding, maar niet op zondag.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||